Kaseinové pero Adam - Fialovo- bílé Tiffany


  • (1 ks) 1 ks
5 900 Kč
Kategorie: z kaseinu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.04 kg
 

Vážení přátelé, vyrobil jsem pro milovníky BIO, pero ze vzácného materiálu kasein.Kasein se vyrábí z kravského mléka.

Materiál má krásný nezaměnitelný a nenapodobitelný lesk a pochází ze slavné anglické továrny na pera Conway Stewart.

Něco málo o kaseinu:

 Materiál kasein obklopuje spoustu tajemna, mnoho lidí si ho pletou s celulózou. Náš kasein je však vyroben výhradně z mléčného tvarohu a syrovátky smíchané s syřidlem, což je skutečně přírodní biologicky rozložitelný materiál. Nebyla přidána žádná celulóza, nebo „změkčovadlo“.

Stáří tohoto materiálu je mezi 50-70 lety.

 Mléčná sraženina a syrovátka se suší, mele, lisuje na desky a obarví stálou barvou.  Dále je materiál oříznut, což zahrnuje malé plátky kousků ve tvaru hrotu, až deset z každé barvy, které jsou nařezány dohromady, aby vytvořily finální desku, čímž se dosáhne zvláštních efektů, vysokého standardu kvality a krásy firmy Conway Stewart.

 Při jednom milimetru týdně trvá více než 20 týdnů, než se stanoví dostatečné množství kaseinu na jedno pero, s dalším 3 měsícem sušení, aby se dosáhlo 6% obsahu vlhkosti.

 Kasein je živý materiál, může měnit objem kvůli vlhkosti, není dobré, aby byl vystaven extrémním rozdílům teplot.

Trochu historie:

 Když pohlédneme zpět do historie, zjistíme, že před lety se kasein užíval na výrobu psacích per hojněji v Evropě než v USA. Těšil se především velké obliby u teenagerů ze zbohatlických rodin. Pravá kaseinová pera byla tehdy k dostání v široké škále pestrých odstínů, což stylovou mládež odlišovalo a museli jej mít. Později při přechodu na velkoobjemovou, strojovou výrobu byl kasein nahrazen za levnější variantu a rovněž za vlastnostmi odolnější celluloid.Ten ale po určité době přestal lidi zajímat. To, co má téměř každý, není to originál, postrádá absolutní lesk, je vlastně nudná samozřejmost. Návrat k ruční výrobě, přírodním, recyklovatelným a jedinečným materiálům proto v poslední době signalizuje zelenou a skoro zapomenutá pera z mléka hlásí opět poptávkový boom.

Každopádně, držíte-li jednou ve svých rukou pero z pravého mléčného kaseinu, mramorový vzhled tohoto lukrativního psacího nástroje zaručeně upoutá vaši pozornost a budete ho chtít vlastnit taky. Každé mléčné pero je totiž nádherně strukturované, originálně probarvené s nádechem třpytivého, perleťové závoje. A nikde na světě vám nevyrobí dvě pera vzhledově i barevně identická. Ve výsledném ručním zpracování je každý kus prostě jedinečný, vyrobený v odstínu na vaše přání. A jak to, že je pero z pravého kaseinu pořád tak krásně nablýskané? Při jeho úchopu ho totiž průběžný pohyb prstů udržuje na povrchu stále v absolutním lesku.

Popis pera:

Kuličkové pero Adam, fialovo- bílé Tiffany

krásná fialovo- bílá barva tohoto pera v designu vitráží Tiffany.

Pero je ručně soustružené v České Republice.

Pero se otevírá lehkým vytočením závitu, proti směru hodinových ručiček.

Materiál:  kasein, fialovo- bílé

Délka: 130 mm

Váha: 39,5 gr

Kovové komponenty jsou z pochromované mosazi.

Jako dárek pro každodenní přenášení pera dostanete  pouzdro z koženky.

Pero je uloženo v  krásné dárkové krabičce.

 

 

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
ŠV Avatar autora | 22.2.2021
Nádherně zpracované pero, perfektní práce. Děkuji