Novinka

Plnicí pero Petr, Drahý opál


  • Na dotaz
6 900 Kč
Kategorie: z kaseinu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.04 kg
Položka byla vyprodána...
 

Vážení přátelé, vyrobil jsem nový model kuličkového pera Petr. Velikostí je trochu větší, spíše pro muže.

Vážení přátelé, vyrobil jsem pro milovníky BIO, pero ze vzácného materiálu kasein.Kasein se vyrábí z kravského mléka.

Materiál má krásný nezaměnitelný a nenapodobitelný lesk a pochází ze slavné anglické továrny na pera Conway Stewart.

Něco málo o kaseinu:

 Materiál kasein obklopuje spoustu tajemna, mnoho lidí si ho pletou s celulózou. Náš kasein je však vyroben výhradně z mléčného tvarohu a syrovátky smíchané s syřidlem, což je skutečně přírodní biologicky rozložitelný materiál. Nebyla přidána žádná celulóza, nebo „změkčovadlo“.

Stáří tohoto materiálu je mezi 50-70 lety.

 Mléčná sraženina a syrovátka se suší, mele, lisuje na desky a obarví stálou barvou.  Dále je materiál oříznut, což zahrnuje malé plátky kousků ve tvaru hrotu, až deset z každé barvy, které jsou nařezány dohromady, aby vytvořily finální desku, čímž se dosáhne zvláštních efektů, vysokého standardu kvality a krásy firmy Conway Stewart.

 Při jednom milimetru týdně trvá více než 20 týdnů, než se stanoví dostatečné množství kaseinu na jedno pero, s dalším 3 měsícem sušení, aby se dosáhlo 6% obsahu vlhkosti.

 Kasein je živý materiál, může měnit objem kvůli vlhkosti, není dobré, aby byl vystaven extrémním rozdílům teplot.

Trochu historie:

 Když pohlédneme zpět do historie, zjistíme, že před lety se kasein užíval na výrobu psacích per hojněji v Evropě než v USA. Těšil se především velké obliby u teenagerů ze zbohatlických rodin. Pravá kaseinová pera byla tehdy k dostání v široké škále pestrých odstínů, což stylovou mládež odlišovalo a museli jej mít. Později při přechodu na velkoobjemovou, strojovou výrobu byl kasein nahrazen za levnější variantu a rovněž za vlastnostmi odolnější celluloid.Ten ale po určité době přestal lidi zajímat. To, co má téměř každý, není to originál, postrádá absolutní lesk, je vlastně nudná samozřejmost. Návrat k ruční výrobě, přírodním, recyklovatelným a jedinečným materiálům proto v poslední době signalizuje zelenou a skoro zapomenutá pera z mléka hlásí opět poptávkový boom.

Každopádně, držíte-li jednou ve svých rukou pero z pravého mléčného kaseinu, mramorový vzhled tohoto lukrativního psacího nástroje zaručeně upoutá vaši pozornost a budete ho chtít vlastnit taky. Každé mléčné pero je totiž nádherně strukturované, originálně probarvené s nádechem třpytivého, perleťové závoje. A nikde na světě vám nevyrobí dvě pera vzhledově i barevně identická. Ve výsledném ručním zpracování je každý kus prostě jedinečný, vyrobený v odstínu na vaše přání. A jak to, že je pero z pravého kaseinu pořád tak krásně nablýskané? Při jeho úchopu ho totiž průběžný pohyb prstů udržuje na povrchu stále v absolutním lesku.

Popis pera:

 

Plnící pero Petr  - Drahý opál- kasein

Ručně soustružené v České Republice.

Pero se otevírá lehkým vytočením závitu proti směru hodinových ručiček.

Materiál:  Kasein- Drahý opál s perleťovým efektem ze starých zásob  anglické továrny na pera Conway Stewart.

Délka: 137,5 mm

Váha: 48 gr

Komponenty: hrot Peter Bock, konvertor: Schmidt.

Kovové komponenty jsou z pochromované mosazi.

Jako dárek pro každodenní přenášení pera dostanete  pouzdro z koženky.

Pero je uloženo v  krásné dárkové krabičce.

P.S. Pero lze pořídit i v kuličkovém provedení!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.